sedmička 2 Boj o flek

11. října 2009 v 20:55 | Marcela |  články do novin

Je neděle večer, přijíždím k našemu domu, lidově zvaného hokejka. Tento dům stojí vedle tří velkých věžových domů. Prostě panelákové sídliště. Když jsem už asi potřetí obkroužila parkovišťátko a nikde jsem nenašla ani flíček na zaparkování, byla ve mně malá dušička. Jednou jsem totiž parkovala o kus dál, před rodinnými domky a našla jsem pak v zámku zápalku. Jak milé překvapení když spěcháte do práce, díky vtipálku. Á zastavím tady před tím špalírem aut. Jsem sice podezřele blízko křižovatky, ale co. Ještě než se má pěstěná noha stačila dotknout nepěstěného chodníku, slyším za sebou. "Slečno, tady ale stojíte na žluté čáře," říkal mi s plamenem v očích zevlující důchodce. S nablblým výrazem se snažím vzpomenout co to proboha ta žlutá čára je.Už vím, jednou jsem byla ve Frýdku a stála jsem na parkovišti za městským úřadem. Koupila jsem si nové boty, auto taky. To jsem si fakt myslela, že ty žluté čáry jsou na to abych věděla, kde začíná tráva.
Tak jsem znovu jela hledat místečko. Štěstí mi nakonec přálo. Musela jsem ale parkovat bokem, to je skoro tak hrozné jako tankovat. Když už jsem asi po osmé ryglovala tam a zpátky, vzbudila jsem obdiv kolemjdoucích. Ty samozřejmě nenapadlo mi ukázat jak daleko stojí to auto za mnou, nechali mě dvakrát potupně vylézt z auta. Tak hurá a zpocená domů.
Že jsem určitě blondýna, co neumí parkovat? Že by ženské neměly jezdit autem? Že se na to parkoviště vejdou všichni, jen parkovat chytře? Že v zimě projede pluh snadno a lehce? Že zrcátka nejsou v ohrožení? Že si mám pro jistotu koupit garáž 8km daleko a neotravovat slušné lidi. Že tohle není pravda a všichni máme svoje místo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama