tajemný večer orientu-reportáž

27. října 2009 v 21:58 | Marcela |  ostatní
Tajemný večer orientu 24.10.2009 Frýdek-Místek
Pokud trávíte čas na nějaké rodinné akci a někdo z příbuzných vás zve na večer plný orientu, snažíte se co možná nejzřetelněji kroutit hlavou že ne. Načež slyšíte, že vaše žena nadšeně přijímá pozvání. Samozřejmě, pro vás oba. Jisté donucovací prostředky jsou jisté donucovací prostředky tak v sobotu 24.10. mašírujete do kina Vlast ve Frýdku- Místku. Příjemné prostředí baru ve foyer vás uklidní a naladí na nadcházející okamžiky.
Dám vám nyní nahlédnout do útrob večera dvojím pohledem. Muže a ženy.
Muž i žena museli tentokrát souhlasit, že moderátor stál za psí štěk, a nebýt krásné partnerky moderátorky, nedozvěděli by se o programu zhola nic. Protože moderátor stále pochodoval kamsi pryč, upřeně se díval do země a i své ubohé vtípky četl z papíru.
Pořádající skupina Azhar zahájila čarokrásně závojem a křídly. Žena je napjatá co bude dál, muž se prozatím nudí.
Když moderátorka uvádí tanec s kouzelnou hůlkou, odborné veřejnosti je jasné, že o orientálním tanci nemá páru, správně má být tanec s hůlkou. Ten bravurně předvedla skupina Azhar a Warda. Kostýmy tanečnic vlají v rytmech orientální hudby. Muž se pomalu přestává nudit a pohupující boky a břicha tanečnic se mu začínají líbit, žena bedlivě sleduje co by také jistě dokázala. Sólo kabaret tancuje Markéta Dintrová, i přes to, že její tanec je naprosto odzbrojující, i ona musí dát pozor na to, aby jí kostým držel na správných místech. Než budeme moci přistoupit k baru je tu skupina Gamar. Parta bubeníků a ukázka hry na darbuku. Mezi stylově černě oblečenými bubeníky sedí dvě bubenice. Krásné, mladé, záhadné, se slunečními brýlemi a s bubny na kolenou. Zážitek prvotřídní.
Muž i žena jsou nyní oba spokojeni a posilňují se vínem. Po pauze, k potěšení všech žen, se na jevišti objevují bojovníci z Como 3 Gym a předvádějí ukázky bojového umění.Dva svalnatí kluci v trenýrkách ukazují, že se nebojí a nebojí se ani jejich trenér Martin Vaňka, sponzor celého večera.
Až z daleké Považské Bystrice přijela potěšit frýdecko-místecké diváky lektorka Rendy. Její raks sharki klasický tanec a drumsolo s bubeníky byly skutečně luxusní.
Španělský tanec s ohněm v srdci předvedla Marta Jabůrková a navnadila nás na cikánský tanec skupiny Warda. Další na programu se ukrývá Bollywood. Pod názvem Bollywood se ukrývá největší filmový průmysl na světě ale také tanec, který v sobě spojuje prvky klasického a moderního indického tance. Bollywood představily tanečnice slovenské skupiny Orientalico. Program zakončily lektorky skupiny Azhar s křídly, tím podtrhly atmosféru celého krásného tajemného večera.
Muž je velmi spokojen a odchází domů s příjemným pocitem a uznáním. Žena odchází domů s odhodláním, že musí začít tancovat. Protože i zaměstnaná matka dvou dětí, je při tanci velmi velmi krásná a jistě si zaslouží trochu té slávy ve světlech reflektorů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama