Prosinec 2010

hit Vánoc - téma týdne

20. prosince 2010 v 10:22 | Marcela |  články na přání
Člověku se každý rok těžko věří, že Vánoce už jsou zase tu. Pro někoho radost pro jiného utrpení. Letos, jak se zdá, začaly přípravy na svátky v mnoha městech již v půlce listopadu. Pak si jeden říká, co všichni blázní, že je času ještě dost a nakonec lítá po obchodech na poslední chvíli a nadává, že je všude lidí jak blech. No ano, prázdné bloumání po přeplněných obchoďácích je špatná cesta.
Stačí přece sednout k internetu a v klidu vybírat a objednávat až do vyčerpání konta. To tak, tvrdí někteří nakupující v košíku, že loni to takhle vymysleli, ale dárky rozdělovali až na Tři Krále. Inu, možností je mnoho a blázinec velký. Co si budeme nalhávat, beztak se sejdeme na štědrý den o půlnoci u studeného kapra a jako kolik let, budeme čekat, jestli možná přijde i kouzelník.
To je ale ošklivé takhle shazovat svátky klidu a míru. Není nad to si pobrečet u romantického amerického vánočního filmu, s tím, že Santa přece jenom existuje a pak se podle českých tradic požduchat před regálem s tatarskou omáčkou.
Padající sníh, rozzářené oči dětí, rozkrojené jabko, ulité olovo, zazpívané koledy, vůně skořice, jsou opravdu o tomhle české Vánoce? Vaše vánoce? Udivené obličeje babiček, tchýní, manželek a ratolestí, u rozbalených poukazů na zážitek, po kterém jistě tolik toužili. Už se těším na lednové aukro, jak si za laciný peníz pořídím poukaz na již otřelý tandemový seskok, nebo méně otřelý poukaz na řízení bagru, kombajnu, tanku či fekálního vozu. Jistě půjdou na dračku letošní novinky, sami v sexshopu, účast na focení pro pánské časopisy, práce u filmu, kecání do rádia, den na kozí farmě, odpoledne s houbařem, účast na tréninku hokejistů atd. Raději nějaký drobnější dárek, který by vás nevehnal do náruče vymahače dluhů. Co takhle, alkoholovou brokovnici, plyšového mikroba, tvořítka na led ve tvaru nábojů do kalašnikova, záhadný sliz na hraní, instantní sníh, inhalátor kávy nebo pečené červy? Jste tvrdí jako skála a držíte se vyjetých kolejí?
Spodní prádlo, šperky, kosmetika, elektronika, předplatné časopisu, papuče, ponožky a slivovice. No a co tahle strávit nějaký čas s rodinou bez hádek a bez výčitek. Dát si linecké, vajčák a tři ořechy pro Libušku Šafránkovou.To si přeju já.