Proč jsou muži ohroženi a nevědí si rady v ženském světě

23. prosince 2011 v 19:05 | Marcela |  články do novin
Reakce na článek v reflexu (série o ztraceném mužství) Pan Doležal mi odpověděl, že mi děkuje a že se ho pokusí zveřejnit. No je už to dost dávno, tak se podělím se světem takto.
Proč jsou muži ohroženi a nevědí si rady v ženském světě
Zřejmě už k tomuto tématu vyšel nový článek v některém z dalších čísel, ale nejspíš ho manžel "zapomněl" v práci. Nevím, jestli mě to víc rozezlilo nebo rozesmutnělo. Nečetla jsem ani knihy o feminismu ani o mužství, přesto mě to hlodá a musím vám něco napsat. Jedno z mých já má pořád pocit, že jako ženy jsme neustále utlačovány (na celém světě) a že je třeba s tím něco dělat a těm násilníkům natrhnout prdel. Těžce nesu ženy v burkách a ženy umírající u porodu, ženské obřízky, hromadná znásilnění a podobně. Nechci si přiznat, že možná i ony na tomto mají vinu. Nevím, do jaké míry se může středoevropan vyjadřovat/míchat do cizích záležitostí. Pravda je taková, že se s tím nedokážu smířit, ale nevím co dělat. Nechat se zabít v nějaké "svaté zemi" pro svůj klid mi přijde přitažené za vlasy.
Jiné mé já si stojí za tím, že chci mít orgasmus u každého sexu, a že chci dostávat stejné peníze za stejnou práci jako muž. Nevím proč tohle někoho tak nutí mi nadávat do feministek.
A pak je tu ten smutný fakt týkající se mužů v klasickém rytířském podání. Nejsou. Nikdo koho znám by se dobrovolně nenechal shodit z koně klackem, notabene pro nějakou ženskou, kterou by pak musel na rukou nosit.
Mnohem častěji se setkávám s manžely mých kamarádek, kteří
1-nechávají si tajně peníze, aby si mohli dělat svoje
2-doma dělají jací nejsou chudáci v práci, ale měnit ji z pohodlnosti nebudou
3-s dětmi jsou nezbytně nutnou dobu, a ještě tomu říkají hlídání
4-zásadně neřeší problémy s úřady a jiné
To není moc pěkný obrázek, že? A mám trochu pocit, že podle vašich článků za to můžeme my? Že vás vychovaly ženy, učily ženy? Tohle mě popíchlo, nikdo přece nemůže tvrdit, že měl na základce největší respekt z ožralého tělocvikáře, neboť on byl muž. A i kdyby by bylo ve školství více peněz, pochybuju, že by to dělalo více střízlivých mužů. Bylo by krásné to nalajnovat na půl, byla by to aspoň větší sranda. A ta by měla být rozhodně všude. Sama chodím na pivo mezi chlapy. Je mi třicet mám jedno dítě a jsem vdaná. Tím odpadají vaše představy o padesátileté fousaté torbě (jak říká můj otec, který, valnou část mého dětství lámal rekordy na šachtě).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 čermoň čermoň | 26. prosince 2011 v 9:42 | Reagovat

Jen tak dál, Marcelko :-)) Dávám palec nahoru

2 čermoň čermoň | 27. prosince 2011 v 11:19 | Reagovat

Ale přesto si neodpustím jedno rýpnutí - proč si tedy ženy vybírají za partnery takové muže, jak o nich píšeš???? Není to náhodou tak, že většina žen prostě potřebuje chlapa, který na ní bude alespoň z 50% kašlat, aby po něm mohla toužit a bát se, že ho ztratí????

3 veverka veverka | 27. prosince 2011 v 17:47 | Reagovat

[2]: No konec konců i to je možné. Každý/á se časem mění. Tohle jsem psala jako reakci na článek v reflexu, zkus si to najít, neb nejenom mě to zvedlo ze židle.Ale každopádně dík za komentář:)

4 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:15 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

5 Petr Petr | 28. března 2012 v 14:40 | Reagovat

K smíchu... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama